Ľavica je mŕtva

Autor: Jarmila Mikušová | 29.11.2007 o 1:23 | Karma článku: 6,52 | Prečítané:  2317x

Pravica zvíťazí. Už len hodiť uterák do ringu a uznať, že globálny kapitalizmus nezastaví nič, kým sa tento systém nezrúti sám do seba.

Streda, 28. novembra 2007, areál BISLA.

Damas Gruska (vysokoškolský pedagóg a salónny ľavičiar, dovolím si tvrdiť):
Ľavica vyhrala, lebo po sebe zanechala sociálny štát.
Václav Bělohradský (renomovaný filozof, viac charizmatický ako vážiaci slová, celebrita určená na to, čomu Američania vravia photo ops):
Sociálny štát je mŕtvola.

Václav Bělohradský volá po resuscitácii ľavice, ktorej už nepomôžu ani Kristove ruky Dr. Housa. Ľavica skončila, už len zabalzamovať a vystaviť do gigantického mauzólea. Už sme predsa pochopili, že starostlivý výber značky v supermercate je našou poslednou skutočne slobodnou voľbou.

Občianska spoločnosť - ten nádherný súputník parlamentnej demokracie - je na kolenách odvtedy, čo investori dokázali presvedčiť zamestnancov, že nekonečná sloboda akcionárov v globálnom priestore a ich možnosť flexibilne zutekať pred neželanými dôsledkami svojho podnikania sa do jedinca projektujú neobmedzenou mobilitou a voľným výberom svojho otrokára.

Marxistický socializmus neuspel, nestabilná rovnováha bipolárneho sveta je už len čiernobielou snímkou z nostalgie.

Globálny kapitalizmus, ktorý navonok glorifikuje adaptáciu bez zásahov, nemožno poraziť vlastnými zbraňami. Jeho opozitom nie je ľavičiarska politika, ktorej definícia je dnes v praxi viac ako matná.

Stojí proti nemu intervencionizmus, žiadajúci regulácie. Jedno superego však už máme v sebe, nepotrebujeme ďalšie, o legitimite ktorého máme plné právo pochybovať. Načo nám je ďalšia láskavá rodičovská ruka, ktorá nás v našom vlastnom záujme pošle kľačať do kúta za nesplnené limity Kjótskeho protokolu.

Globálny kapitalizmus nemožno poraziť vlastnými zbraňami, pretože oklamaní nevoľníci sú za svoju iluzórnu slobodu ochotní bojovať a mediálna propagácia intervencionizmu nič nezmôže. Skúste decko presvedčiť, aby sa tešilo z toho, že i keď si spraví úlohy, ten koláč veru nedostane. Pre jeho dobro - už je i tak obézne.

Skončili sme, pretože spoločnosť Id nepotrebuje alternatívu.

Id nám káže nasledovať rozkoš, potešenie, uspokojenie. A tak pravica zvíťazí - nie však svojou zásluhou.

Ešte nikdy sme nevideli otrokov tak krásne radovať sa.


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Lipšic: Zatýkanie ľudí nie je divadlo, nemožno čakať, že polícia zasiahne každý týždeň

Spochybňovanie spolupracujúcich obvinených považuje za cielené.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Koalícia nám povie, či chce spravodlivosť, alebo pomstu

Lipšic ako prokurátor stále nie je dobrý nápad.


Už ste čítali?