Ľavica je mŕtva

Autor: Jarmila Mikušová | 29.11.2007 o 1:23 | Karma článku: 6,52 | Prečítané:  2306x

Pravica zvíťazí. Už len hodiť uterák do ringu a uznať, že globálny kapitalizmus nezastaví nič, kým sa tento systém nezrúti sám do seba.

Streda, 28. novembra 2007, areál BISLA.

Damas Gruska (vysokoškolský pedagóg a salónny ľavičiar, dovolím si tvrdiť):
Ľavica vyhrala, lebo po sebe zanechala sociálny štát.
Václav Bělohradský (renomovaný filozof, viac charizmatický ako vážiaci slová, celebrita určená na to, čomu Američania vravia photo ops):
Sociálny štát je mŕtvola.

Václav Bělohradský volá po resuscitácii ľavice, ktorej už nepomôžu ani Kristove ruky Dr. Housa. Ľavica skončila, už len zabalzamovať a vystaviť do gigantického mauzólea. Už sme predsa pochopili, že starostlivý výber značky v supermercate je našou poslednou skutočne slobodnou voľbou.

Občianska spoločnosť - ten nádherný súputník parlamentnej demokracie - je na kolenách odvtedy, čo investori dokázali presvedčiť zamestnancov, že nekonečná sloboda akcionárov v globálnom priestore a ich možnosť flexibilne zutekať pred neželanými dôsledkami svojho podnikania sa do jedinca projektujú neobmedzenou mobilitou a voľným výberom svojho otrokára.

Marxistický socializmus neuspel, nestabilná rovnováha bipolárneho sveta je už len čiernobielou snímkou z nostalgie.

Globálny kapitalizmus, ktorý navonok glorifikuje adaptáciu bez zásahov, nemožno poraziť vlastnými zbraňami. Jeho opozitom nie je ľavičiarska politika, ktorej definícia je dnes v praxi viac ako matná.

Stojí proti nemu intervencionizmus, žiadajúci regulácie. Jedno superego však už máme v sebe, nepotrebujeme ďalšie, o legitimite ktorého máme plné právo pochybovať. Načo nám je ďalšia láskavá rodičovská ruka, ktorá nás v našom vlastnom záujme pošle kľačať do kúta za nesplnené limity Kjótskeho protokolu.

Globálny kapitalizmus nemožno poraziť vlastnými zbraňami, pretože oklamaní nevoľníci sú za svoju iluzórnu slobodu ochotní bojovať a mediálna propagácia intervencionizmu nič nezmôže. Skúste decko presvedčiť, aby sa tešilo z toho, že i keď si spraví úlohy, ten koláč veru nedostane. Pre jeho dobro - už je i tak obézne.

Skončili sme, pretože spoločnosť Id nepotrebuje alternatívu.

Id nám káže nasledovať rozkoš, potešenie, uspokojenie. A tak pravica zvíťazí - nie však svojou zásluhou.

Ešte nikdy sme nevideli otrokov tak krásne radovať sa.


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Hygienik Mikas: Ak sa situácia zhorší, budem biť na poplach

Ján Mikas vraj netušil, že zo sanitárnych dní v nedeľu vznikne taký politický problém.


Už ste čítali?