Šarm a štýl? Aj tak sa nevydáš

Autor: Jarmila Mikušová | 29.5.2008 o 5:03 | Karma článku: 9,59 | Prečítané:  3263x

Som technológ života - konštruktér a debugger. Lineárna racionalizácia mi už párkrát pekelne zavarila. A neraz ma zachránila. Pred čím, to presne netuším, veď sa to nekonalo.

I luv ya!
Kedysi dávno som sa na Nový rok zoznámila s chlapcom, ktorý mi potom z Belgicka posielal pralinkové listy. Analógového formátu, každý som čítala asi stokrát. Posledný list pred jeho návratom na Slovensko bol pristručný. Pár pozérskych viet a tie dve kritické slová. Keď sa adresujú priskoro, z nesprávnych úst, keď sa vravia zištne či pre púhu záchranu, neznamenajú nič.

Som šachistka, hoc aj biedna, ale som. Belgický študent sa pokúsil o garde a ja som mu skoro vykastrovala kráľa. Bez zahmlievania: navarila som mu niečo proti potencii, dala prednášku o adekvátnom timingu a poslala ho spať.

Šarm a štýl
Moja kamarátka Ľadová kráľovná tvrdí, že slovenskí chlapci sú v princípe humusáci. Nie je o čo stáť - nemajú šarm a štýl, ani zaboha nepreskočia jej diskriminačnú hladinu.

Ľadová kráľovná má príslušné nivelačné body vykolíkované ďaleko za Bratislavou. Azda verí, že láska hory prenáša, ja to skôr vnímam ako transfer hnuteľného kapitálu.

Nástupník trónu sa vynoril dakde v Beneluxe, vyleštil pečatný prsteň a hupsol na low-costový let do Bratislavy. Ľadová kráľovná sa za jeden víkend roztopila do výšky kolien, zabookovala letenku a... Táto fáza býva v rozprávkach premlčaná.

Ja sa Ľadovej kráľovnej vlastne veľmi nečudujem. Pár štýlovo čistých predkritických slov, v hlave sa niečo preklopí a chemická rovnováha je v nenávratne. Potom si človek ľahko nevšimne, že feši z Beneluxu má na Facebooku deväťdesiat percent friends ženského pohlavia z celého sveta. Lenže konštruktér a debugger (akože ja) to vidí celkom zreteľne, paranoidne asociuje a trochu sa bojí, aby sme nabudúce v Prašnej s kráľovnou nerozoberali, ako sa nechala hlúpo namotať do klbka. A že to bolí. Ako zvyčajne.

Fuck and go
Ľadová kráľovná mi pred odletom alegoricky požičala knihu s dosť nechutným názvom Fuck and go. Nadšená som z nej doteraz, toľko prepiateho moralizovania nenatlačím na pol strany ani ja. Ulla Rhanová nechodí dlho okolo horúcej kaše, teória je jasná. Muži sa nechcú viazať a ženy si za to môžu samy! My ženy sme sa vraj zasekli v patologickej rozdvojenosti. Ešte stále nám neschádza z mysle ten... ten na tom bielom koni. Ale aby sme mu odgarantovali rovnaké nemateriálne benefity a trochu submisívnosti ako onehdá naše staré mamy, tak to teda nie! Múdra teta Ulla rúbe do ženského pokolenia hlava-nehlava. Ženy 21. storočia vedia, na čo majú. Keď sa o ne uchádza nejaký nekňuba, so šarmom a štýlom ho verbálne vykastrujú. Tí na bielom koni potom radšej z tátošov húfne zosadajú, majú sa na pozore a solidárne si odovzdávajú epické príbehy o vypočítavých šesťhlavých mrchách, ktoré im urobili zo života peklo, nútia ich platiť alimenty a deti pretvorili na prostriedok pomsty za ujmu každého druhu.

Manželstvo?! No podpísali by ste pracovnú zmluvu so zamestnávateľom, ktorý by vám ponúkal minimálnu mzdu za nekončiace nadčasy a nepretržité monitorovanie miesta vášho výskytu? A najmä za predpokladu, že tú základnú mzdu si dokážete bez problémov zarobiť na fuškách a vianočný večierok môžete oslavovať každý deň v inom podniku.

xxx

Pamätám si presne na ten deň,
objavil som jedinú zo žien,
zo žien čo majú šarm a štýl,
túto cestu zaplatím rád...


Romantika. V tomto kontexte mi ale od Le Payaco lepšie štimuje verš: „Si krásna, veľmi zvodná, škoda, že sa nevydáš..." Ten nedomyslený outsourcing mužských robotníkov a nikdy nekončiace večierky firemné majú za následok chronický nedostatok pracovnej sily, ochotnej podpísať manželskú zmluvu.

Tvrdí múdra teta Ulla. Ja by som nerada paušalizovala. Možno fešiho z Facebooku podozrievam úplne neprávom.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Cynická obluda

OĽaNO hujerizuje úrady

Po tom, ako OĽaNO nanominovalo prednostov úradov, prišli s plánom, že nanominujú aj vedúcich odborov.

Dva dni nemal platiť zákaz vychádzania, o chybe vraj vláda vedela

Zákaz vychádzania bude platiť aj 25. a 26. januára.

Dobré ráno

Dobré ráno: Kotleba je navždy vodca, fašisti sa hádajú

Prečo nastal rozkol v ĽSNS.


Už ste čítali?